Puchar Wyszehradzki dla JKH GKS Jastrzębie [WYWIADY, FOTO]

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie zdobyli Puchar Wyszehradzki. W drugim meczu finałowym jastrzębianie zremisowali z HK Nitra 2:2, ale mają na koncie wygraną w pierwszym mecz na Słowacji 3:2. " Tu był bardzo ciężki mecz"- mówił Radiu 90 Łukasz Nalewajka. Posłuchaj jak zawodnicy komentowali to starcie.

Zaraz po zakończonym meczu rozmawialiśmy z zawodnikami JKH GKS-u Jastrzębie.

Łukasz Nalewajka

Radio 90: Łukaszu, nie było łatwo…

Łukasz Nalewajka: Bardzo ciężki mecz. Nitra przyjechała tu z zamiarem zwycięstwa. Wygraliśmy z nimi wcześniej dwa razy, więc pewnie się chcieli zrewanżować. Nam remis dawał zwycięstwo w pucharze no i udało się.

Radio 90: Nitra teoretycznie jest lepszą drużyną, jednak to Wam udało się wygrać.

Łukasz Nalewajka: Nie ma co się oszukiwać, że słowacka liga jest mocniejsza. Szybsi może nie byli, bo jeździliśmy tak samo szybko, ale oni lepiej krążkiem grali i to było widać. My lepiej graliśmy taktycznie, Ondrej Raszka dobrze bronił no i udało się. Dziękuję wszystkim kibicom za wsparcie za to, że byli z nami dzisiaj.

Ondrej Raszka

Radio 90: Ondrej dzisiaj wygrana w pucharze, wielka radość.

Ondrej Raszka: Oczywiście, bardzo się z tego cieszymy. Oba mecze finałowe były bardzo trudne. Myslę, że HK Nitra była drużyną lepszą, ale my daliśmy z siebie wszystko, staraliśmy się, żeby każdy zostawił serce na lodzie i udało się wygrać. Myślę, że jak zaczynaliśmy walkę o Puchar Wyszehradzki, nikt nie spodziewał się, że dojdziemy tak daleko, a już w ogóle, że go wygramy. Oczywiście jesteśmy zadowoleni z tego wyniku.

Ondrej Raszka, bramkarz JKH GKS Jastrzębie

Maciej Urbanowicz

Radio 90: Maćku, podsumuj dzisiejsze spotkanie z HK Nitrą.

Maciej Urbanowicz: Graliśmy z wicemistrzem Słowacji, bardzo dobrą drużyną. Można powiedzieć, że ta reprezentacja gra w elicie. Był to dla nas bardzo trudny mecz. Od początku Nitra nastawiła się na ofensywę. Ciężko broniliśmy pierwszą tercję, staraliśmy się grać na wynik 0:0, bo ten remis nam wystarczał do zwycięstwa. W drugiej tercji straciliśmy bramki, ale walczyliśmy do końca, wykorzystaliśmy swoje przewagi i trzymaliśmy ten wynik do ostatniej minuty i dzięki temu wygraliśmy. Cieszymy się z pucharu.

Radio 90: To nie były łatwe zawody…

Maciej Urbanowicz: Nie, nie w tym sezonie wiele jest meczów bardzo ciężkich. Liga nas goni, mecze nas gonią, gramy praktycznie co dwa, trzy dni, jest wielkie tempo i cały czas trzeba być na pełnych obrotach, rywalizować i ciężko pracować na tym lodzie.

Radio 90: Jakie teraz założenia drużyny w lidze?

Maciej Urbanowicz: W piątek gramy ostatni mecz czwartej rundy, trzeba zdobyć trzy punkty w Janowie i będziemy się przygotowywać na ostatnią piątą rundę. Jak pokazuje tabela, jest tam bardzo ciasno. Trzeba rywalizować o jak najwyższe miejsce i będziemy się starali każdy mecz wygrać za trzy punkty, żeby mieć tę wygodę w play-offie, żeby grać z jak najsłabszym przeciwnikiem.

Radio 90: Gratulacje od Radia 90.

Maciej Urbanowicz: Pozdrawiam wszystkich słuchaczy Radia 90.

Maciej Urbanowicz, napastnik JKH GKS Jastrzębie

JKH GKS Jastrzębie – HK Nitra 2:2 (0:0, 1:2, 1:0)
Bramki 0:1 Adrian Sloboda (23), 0:2 Samuel Bucek (32), 1:2 Maciej Urbanowicz (40), 2:2 Martin kasperlik (41)

Kary Jastrzębie – 18 minut, Nitra – 26 minuty

Pierwszy mecz 3:2 dla JKH, który zdobył Puchar Wyszehradzki

Pisaliśmy więcej:

JKH GKS Jastrzębie zdobywa Puchar Wyszehradzki [LIVE]

Trwa walka finałowa o Puchar Wyszehradzki. JKH GKS Jastrzębie podejmuje u siebie HK Nitra [AKTUALIZACJA, WIDEO]