Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Puls-Med bez kontraktu na opiekę długoterminową

Facebook Twitter

Po blisko 20 latach wykonywania tych usług, nie otrzymali kontraktu. NZOZ Puls-Med z Rybnika od lipca nie będzie świadczył opieki długoterminowej, chodzi o wizyty pielęgniarek w domach pacjentów. Konkurs, jaki ogłosił śląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zakończył się dla placówki niepowodzeniem.

pulsmed.rybnik.pl

Odwołanie od tej decyzji się nie powiodło. Kontrakt wygasa z końcem czerwca. W sumie w nowym rozdaniu startowały 4 placówki, nikt nowy, ci którzy do tej pory świadczyli te usługi w Rybniku. Puls-Med znalazł się na 4. miejscu, a NFZ podpisał 3 umowy, wykupując usługi tam gdzie jest taniej.

Bo według Puls-Medu zwyciężyła nie jakość, a cena. Inne argumenty słyszymy w śląskim oddziale NFZ-u: oprócz ceny liczy się jakość, punktując konkretne placówki bierze się też pod uwagę dostępność usług, ilość pielęgniarek i wyszkolenie personelu. Oferta złożona przez Puls-Med według komisji konkursowej była najsłabsza.

Brak kontraktu na opiekę długoterminową ma swoje przykre konsekwencje, pracę ma stracić 30 osób. Do tej pory z pomocy pielęgniarek z tej placówki korzystało około 100 pacjentów. Jak zapewnia NFZ: wszyscy znajdą podobną opiekę w trzech pozostałych, z którymi podpisano umowy. A kolejny konkurs za 5 lat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022