Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Punkt: Czyste powietrze w Krzyżanowicach odmrożony

Facebook Twitter

Odmrażanie "Czystego Powietrza" w Krzyżanowicach. Chodzi oczywiści o punkt konsultacyjny działający w ramach rządowego programu dotacji. Od piątku (10.07.) przywrócone zostanie jego funkcjonowanie w świetlicy OSP w Krzyżanowicach. Przypomnijmy, można tam zasięgnąć porady w zakresie pozyskiwania ciepła i energii elektrycznej dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Fot. silviarita / pixabay.com

Zainstalowanie nowoczesnych źródeł ciepła znacząco obniża zarówno szkodliwą emisję oraz koszt ogrzewania. Punkt Konsultacyjny otwarty będzie w każdy piątek w godzinach od 12:00 do 18:00. Oprócz skorzystania z porady i pomocy konsultanta będzie można uzyskać dodatkowe informacje od pracownika Urzędu Gminy.

OSP w Krzyżanowicach, punkt konsultacyjny programu „Czyste powietrze”

Obowiązujące obostrzenia sanitarne

W dalszym ciągu w przestrzeni zamkniętej należy stosować maseczki ochronne zasłaniające usta i nos. Ze względu na trwającą w dalszym ciągu epidemię koronawirusa prosimy o przestrzeganie wszystkich nałożonych prawem ograniczeń w miejscach publicznych, tj. zakładanie maseczek ochronnych, rękawiczek oraz zachowanie co najmniej 1,5 m odległości pomiędzy osobami dostarczającymi odpady do punktu.

Korzyści płynące z programu

Program ma wymiar zarówno ekologiczny jak i ekonomiczny. Zainstalowanie nowoczesnych źródeł ciepła, o mocach dokładnie dopasowanych do zapotrzebowania energetycznego budynku znacząco obniża zarówno szkodliwą emisję oraz koszt pozyskania energii, zwłaszcza cieplnej. Dzięki temu spada tak koszt ogrzewania jak i szkodliwa emisja.

Program Czyste powietrze przewiduje dofinansowanie następujących elementów inwestycji:

  • likwidację starego źródła ciepła na paliwo stałe
  • zakup i montaż nowego źródła ciepła
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej
  • docieplenie przegród budowlanych
  • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła
  • instalowanie odnawialnych źródeł energii – instalacji fotowoltaicznej oraz kolektorów słonecznych.

Czytaj także:

100 tyś. złotych, kryterium dochodowe w programie „Czyste Powietrze”

Sprawdź również:

  • Eko Patrol w Radiu 90. W każdą sobotę po godzinie 8:00 rano. Poruszamy tematy związane z ekologią, smogiem, czystym powietrzem, ochroną wody, ale nie zabraknie również informacji o ekologicznym jedzeniu, a także o wydarzeniach, które promują prawidłowe zachowania

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj