Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Punkt programu „Czyste powietrze” w Cieszynie. Rusza 3 sierpnia

Facebook Twitter

Punkt programu "Czyste powietrze" w Cieszynie. Dziś (3.08.) rozpoczyna działalność, tak by mieszkańcy miast nad Olzą mogli zdobyć szybciej i sprawniej informacje o rządowych dotacjach na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację. Punkt- na parterze Urzędu Miasta- będzie czynny we wtorki i piątki, w godzinach 16.00- 18.30 oraz w soboty, od 8.00 do 13.00.

Miasto Cieszyn zawarło z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach porozumienie w sprawie zasad promocji programu priorytetowego „Czyste Powietrze” oraz realizacji programu na terenie Gminy. Dzięki programowi „Czyste Powietrze” właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą, będą mogli otrzymać dotacje na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację.

Jednym z założeń ww. porozumienia jest powstanie na terenie miasta punktu konsultacyjnego, który ma rozpocząć swoją działalność od sierpnia. Mieszkańcy Cieszyna będą mieli do dyspozycji 10 godzin konsultacyjnych tygodniowo. W trakcie wizyt udzielane będą informacje o programie „Czyste Powietrze” osobom zainteresowanym złożeniem wniosku o dofinansowanie. Ponadto możliwe będzie uzyskanie wsparcia w zakresie przygotowywania wniosków. Porad udzielały będą specjalnie przeszkolone osoby.

Prócz powyższego, praca punktu wiązała się będzie także z podejmowaniem działań mających na celu zidentyfikowanie budynków, których właściciele zostać mogą potencjalnymi wnioskodawcami. Takim osobom przedstawiane także będą korzyści związane ze skorzystaniem z programu. Dodatkowo odbędą się otwarte spotkania informacyjne dla mieszkańców. Na życzenie zainteresowanych odbywać się będą mogły wizyty, w trakcie których dokonana zostanie ocena obecnego źródła ciepła pod kątem konieczności jego wymiany oraz wstępna analiza stanu budynku pod kątem termomodernizacji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj