Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych powstał w Skrbeńsku

Facebook Twitter

52 tony śmieci w 2012 roku zebrano w Gminnym Punkcie Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych w Rybniku. Punkt działa od 2007 roku, co 2-3 tygodnie trafiają tam dwie tony zużytego sprzętu elektronicznego, starych farb, rozpuszczalników czy przeterminowanych lekarstw. O takim punkcie pomyślano też w Godowie.

Wejście w życie nowej ustawy śmieciowej nic nie zmieniło w naszej działalności – mówi Radiu 90, starszy inspektor w dziale gospodarowania odpadami Rybnickich Służb Komunalnych, Marek Gawkowski:

Jeśli chodzi o Gminny Punkt Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych, tutaj nasza rola nie zmieniła się, cały czas od 2007 roku zbieramy głównie sprzęt elektryczny, elektroniczny oraz materiały typu farby, lakiery, lekarstwa czy urządzenia zawierające freony.

W tym roku zmienił się system nadawania i odbioru programów telewizyjnych w całym kraju. Nastąpiła cyfryzacja. Czy do rybnickiego punktu trafia więcej telewizorów?

Powiem szczerze, że tych telewizorów zawsze była masa, zawsze ludzie przynosili te stare telewizory, już długo przed okresem cyfryzacji wymieniali na LCD czy plazmy, tak, że może troszkę więcej ich jest, ale nie zaobserwowałem aby ta ilość jakoś wzrosła.

Przypomnijmy, że rybnicki punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00. Dodajmy, że o odbiorze odpadów pomyślano także w gminie Godów. Niedawno powstał tam Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Można oddawać tam odpady wysegregowane, ale także biodegradowalne, elektryczne i elektroniczne, wielkogabarytowe i budowlane. Punkt działa w Skrbeńsku na ulicy Piotrowickiej. Czynny jest raz w tygodniu, w każdy poniedziałek w godzinach od 11.00 do 17.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021