Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Punkt wymazowy w Nieboczowach już działa

Facebook Twitter

Zapowiadany przez starostwo w Wodzisławiu Śląskim, trzeci punkt wymazowy w powiecie, właśnie rozpoczął przyjmowanie pacjentów. Punkt funkcjonuje w Nieboczowach, to gmina Lubomia, przy stadionie przy ul. Kochanowskiego.

Fot. powiatwodzislawski.pl

To efekt wielu interwencji w sprawie dużych kolejek do punktów wymazowych, jakie tworzyły się w regionie, również w Wodzisławiu Śląskim. i Rydułtowach. Nowa lokalizacja w Nieboczowach ma łatwy dojazd oraz układ komunikacyjny, który nie powinien powodować dużych utrudnień w ruchu na drogach.

Jest też dobrą lokalizacją dla obsługi południowej części powiatu wodzisławskiego. Na razie funkcjonuje od poniedziałku do piątku od 8:00 do 11:00, a w weekendy od 9:00 do 11:00.

Nowy punkt powstał na terenie gminy Lubomia w rezultacie konsultacji prowadzonych przez starostę Leszka Bizonia z samorządami gminnymi. Wójt Lubomi Czesław Burek przystał na lokalizację w Nieboczowach. Spełnia ona bowiem wymagania, tj. zapewnia łatwy dojazd oraz układ komunikacyjny, który nie powinien powodować dużych utrudnień w ruchu na drogach w rejonie punktu.

Punkt działa w rejonie stadionu w Nieboczowach przy ul. Jana Kochanowskiego. Jest to punkt typu drive-thru. Obecnie. Jeśli pozwoli na to sytuacja kadrowa szpitala oraz firmy obsługującej wymazy godziny mogą zostać wydłużone.

Przypomnijmy, że dodatkowo wydłużone zostały godziny funkcjonowania istniejących punktów wymazowych w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim.

Punkt przy szpitalu w Wodzisławiu Śląskim jest czynny:

  • od poniedziałku do piątku od 8:00 do 19:00,
  • w soboty i niedziele od 9:00 do 17:00.

Z kolei punkt wymazowy przy Szpitalu w Rydułtowach:

  • od poniedziałku do piątku od 12:00 do 19:00,
  • w soboty i niedziele od 12:00 do 17:00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj