Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Punkty szczepień w regionie. Kto szczepi, a kto nie szczepi?

Facebook Twitter

Cieszyn, Skoczów...tu są problemy z dostępem do szczepionek. Jak już was informowaliśmy: nie są realizowane szczepienia w hali Cieszyńskich Olimpijczyków w Cieszynie i w Punkcie Szczepień Powszechnych w Skoczowie z powodu braku preparatów.

fot. pixabay.com

Terminy są przesunięte o około dwa tygodnie. A jak jest w innych punktach w regionie? Pracują i realizują umówione wizyty zgodnie z planem. Nie ma sytuacji, by tak jak na Śląsku Cieszyńskim, brak dostaw wstrzymał ich pracę. Jeżeli zdarzają się zmiany terminów, to w pojedynczych przypadkach, ale nie ma nigdzie sytuacji, by punkt nie szczepił.

Bez większych kłopotów działa Punkt Szczepień Powszechnych w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Żorach, szczepienia idą tam bardzo sprawnie. Czerwionka-Leszczyny cieszy się z 13 tysięcy osób zaszczepionych do wtorku (25.05.) i też nie ma problemów z dostawami. Działa Punkt Szczepień Powszechnych w Jastrzębiu-Zdroju, a także punkt zlokalizowany przy Szkole Podstawowej nr 4 w Rydułtowach. Tu dostawy są mniejsze niż zakładano, ale póki co nie ma to wpływu na ilość szczepionych każdego dnia osób. Szczepią punkty uruchomione przez powiat wodzisławski we współpracy ze szpitalem w Wodzisławiu i Rydułtowach, najbliższa dostawa Pfizera zaplanowana jest na wtorek (1.06.), to będzie ponad pół tysiąca dawek preparatu, a w sumie w czerwcu tych szczepionek ma być ponad 4 tysiące. Nie było do tej pory problemów z dostawami szczepionek do Punktu Szczepień Powszechnych prowadzonego przez miasto Wodzisław.

Na czerwiec rejestrują już Punkty Szczepień Powszechnych w Knurowie, Pyskowicach i Pilchowicach. Tu były problemy z dostawami Moderny, ale proponowano w zamian szczepienie Pfizerem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj