Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Puzzle Kultury w Wiśle: niezwykły festiwal sztuki ulicznej

Facebook Twitter

Piosenkarze, muzycy, teatry, kuglarze, tancerze - to tylko kilka elementów, które w weekend 20 i 21 lipca połączą swoje siły w Wiśle i staną się częścią niezwykłej układanki o nazwie Puzzle Kultury. Artyści uliczni przyjadą do Wisły, żeby przez dwa dni tworzyć w przestrzeni miejskiej.

Już 20 i 21 lipca Wisła stanie się miejscem, w którym zagoszczą artyści z różnych miejsc Polski, a przede wszystkim różnych dziedzin kultury, żeby razem zawładnąć nad centrum miasta. Na dwa dni zaplanowaliśmy występy m. in. muzyków, tancerzy break dance, capoeiry a także fire show, szczudlarzy i wielu, wielu innych. Nie zabraknie też teatrów i niezwykłych fuzji, które zaplanowaliśmy na Placu Hoffa – tłumaczy Katarzyna Czyż – Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Puzzle Kultury to pierwsza odsłona festiwalu sztuki ulicznej, na którą organizatorzy zaprosili przedstawicieli różnych dziedzin. Wszystkie wydarzenia odbędą się przy głównym deptaku Wisły, na Placu Hoffa i w Parku Kopczyńskiego.

Będą warsztaty, spontaniczne występy i spontaniczne „składanie puzzli”, czyli momenty, w których artyści będą spotykali się na Placu Hoffa i razem tworzyli niezwykłe chwile – zachęca z kolei Szymon Pilch, z grupy twórczej Punkty Widzenia, współorganizator festiwalu.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w wydarzeniu? Wystarczy w weekend 20-21 lipca przyjechać do Wisły, wybrać się do centrum i tam, w miejskich przestrzeniach spotkać artystów, którzy będą tworzyli poszczególne strefy. Puzzle Kultury wystartują w sobotę, 20 lipca na wiślańskim rynku i potrwają do wieczora, w niedzielę artyści pojawią się w Wiśle także w samo południe.

Ten weekend w Wiśle będzie zresztą niezwykle aktywny. W mieście odbywać się będzie także Letnie Grand Prix w skokach narciarskich, a po zakończeniu pierwszego dnia festiwalu zawody będzie można oglądać na telebimie, który znajdzie się na wiślańskim rynku.

Zawody w sobotę rozpoczną się o godz. 20:00. Dla tych, którzy nie dali rady kupić biletów na skocznię, przygotowaliśmy niespodziankę. Zapraszamy na rynek, gdzie znajdzie się telebim, na którym będzie można oglądać zmagania najlepszych skoczków. Po zawodach będziemy mieli jeszcze dla naszych gości jedną propozycję, na Pl.B.Hoffa znów pojawią się artyści, którzy przygotowali plenerowy spektakl teatralny i pokaz ognia – mówi Katarzyna Czyż Kaźmierczak.

Zobacz także: Wiemy, kto wystąpi na inauguracji skoków w Wiśle [FOTO]

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022