Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pytamy dalej: Kto odpowiada za chaos i kłopoty z dostaniem ekogroszku?

Facebook Twitter

Kto odpowiada za chaos na rynku handlu ekogroszkiem? Dlaczego pozwala się na tak gigantyczne marże u pośredników? Jak to możliwe, że  jest on niedostępny dla klientów w internetowym sklepie Polskiej Grupy Górniczej w cenie 900 złotych, a bez problemów można go kupić za 2 500 złotych u pośredników? Co może uzdrowić sytuację?

O tym już w piątek (27.05.) w porannej rozmowie w Radio 90. Gościem Arkadiusza Żabki będzie Bogusław Ziętek przewodniczący związku zawodowego „Sierpień 80”. Początek rozmowy tuż po godzinie 8.00.

Temat bulwersuje naszych słuchaczy

Damian:

2500 na składzie gdzie kupuję… to ten tańszy, bo też jest po 2700 i pani powiedziała że do wakacji będzie po 3 tysiące za tonę.

Marcin:

Ciekawe że na takich Chwałowicach leży tysiące ton na placu ale nie można tego sprzedawać.

Patryk:

Po 2 dni w kolejce, a oni tak windują ceny, bo wolny rynek i zarobić krocie chcą.

Tomasz Głogowski rzecznik PGG tłumaczył w Radiu 90, że trudności z zakupem ekogroszku wiążą się z ogromnym zainteresowaniem, jak podkreśla Głogowski, PGG cały czas pracuje, by usprawnić działanie internetowego sklepu, wkrótce ma tam trafić cała produkcja dla klientów indywidualnych:

Tomasz Głogowski: Pracujemy nad tym, aby codziennie kierować do sklepu internetowego większą partię towaru. W marcu kierowaliśmy do sklepu około 2-3 tysięcy ton węgla, natomiast jest to już około 7-8 tysięcy i cały czas chcemy zwiększać dobową sprzedaż. Zamierzamy w najbliższym czasie skierować całość produkcji dla klientów indywidualnych do sklepu internetowego. Trwają prace nad tym, aby usprawnić też sam system odbioru węgla, tak aby można było szybko umówić się po odbiór, szybko ten węgiel odebrać przy jak najmniejszych formalnościach.

Do rozmów na temat rozwiązania problemu z wiceministrem Aktywów Państwowych ma dojść 2 czerwca w Katowicach.

Dążymy do tego, by cena ekogroszku była ujednolicona, bo dziś pośrednicy zarabiają więcej niż producenci, chcemy zmiany wprowadzić z końcem czerwca

– zapowiedział w rozmowie z Arkadiuszem Żabką poseł Grzegorz Matusiak.

Temat będzie wracał w wiadomościach Radia 90 oraz na radio90.pl.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022