Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pytamy o szanse na modernizację trasy kolejowej Knurów-Leszczyny

Facebook Twitter

Czy mieszkańcy Knurowa znów wsiądą do pociągu? Nie chodzi o ten "byle jaki" z piosenki Maryli Rodowicz, ale taki, który po wyremontowanych torach dowiezie ich do Rybnika czy Gliwic. Aby tak się stało modernizacji musiałby zostać odcinek linii kolejowej pomiędzy Knurowem a Leszczynami.

Zamknięto ją w 2008 roku, a osiem lat wcześniej z trasy zniknęły pociągi pasażerskie. Teraz PKP przymierza się do ponownego uruchomienia linii. Wyremontowano już most kolejowy nad rzeką Bierawką. Chcemy na trasie przywrócić ruch towarowy – mówi Radiu 90 Jacek Karniewski z zespołu prasowego PKP Polskich Lini Kolejowych:

Miasto Knurów idzie dalej… Urzędnicy, ale także mieszkańcy chcieliby, by przywrócić na tej trasie ruch pasażerski. Mówi kierownik Biura do spraw Funduszy Strukturalnych, Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w knurowskim magistracie, Krzysztof Stryczek:

Połączenie Gliwice-Rybnik przez Knurów funkcjonowało z powodzeniem przed laty. Czy było by na nie zapotrzebowanie teraz? To musiałby już sprawdzić przewoźnik, który zdecyduje się na przywrócenie połączenia. Dodajmy, że najpierw PKP musi wyremontować linię na tej trasie, a jak się okazuje nie będzie to łatwe. Chodzi o środki, jakie miałby pochłonąć remont – dodaje Jacek Karniewski:

Dodajmy, że nawet jeżeli trasa zostanie wyremontowana, decyzję o przywróceniu tam ruchu pasażerskiego podejmie Marszałek Województwa Śląskiego, który zarządza lokalnym ruchem pasażerskim poprzez spółkę Koleje Śląskie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj