Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pytania o wiadukt na Żorskiej w Rybniku

Facebook Twitter

"Drogowcy montują znaki objazdu przy wiadukcie na ulicy Żorskiej w Rybniku. Większość rybniczan zdaje sobie sprawę z fatalnego stanu tego obiektu, ale czy naprawdę czeka nas paraliż miasta i zamknięcie dwóch przepraw z torami w tym samym czasie?" Pyta jeden z naszych słuchaczy Grzesiek. Wyjaśniamy!

Jak sprawdził reporter Radia 90 przed wiaduktem na ulicy Żorskiej faktycznie postawiono znaki, ale… nie po to, żeby zamknąć wiadukt i zacząć go remontować. Jak powiedział nam naczelnik wydziału dróg w rybnickim magistracie Jacek Hawel, znaki mają informować kierowców samochodów ciężarowych o objeździe, jaki zostanie wprowadzony w piątek (20.07.).  Tego dnia PKP zamknie na 3 doby przejazd pod wiaduktem na ulicy Karola Miarki. To oznacza, że zmieni się trasa przejazdu a kierowców będą o tym informowały odpowiednie tablice. Jednocześnie na czas prac na ulicy Miarki otwarty dla samochodów będzie przejazd pod remontowanym wiaduktem na ulicy Chwałowickiej. Tam, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace mają się zakończyć z ostatnim dniem lipca.

O tych objazdach pisaliśmy TUTAJ!

A kiedy remont czeka wspomniany na początku wiadukt na Żorskiej? Kierowcy nie muszą się na razie tego obawiać. Miasto chce najpierw wybudować powstający odcinek drogi regionalnej Pszczyna-Racibórz a dopiero gdy to się stanie, rozpocząć prace na Żorskiej. Jak słyszymy w Urzędzie Miasta w Rybniku to może być rok 2020.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne? Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie? Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne. Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj