Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

PZD w Wodzisławiu Śląskim: „Nie wyremontujemy drogi, bo jest tam zbyt małe natężenie ruchu”

Facebook Twitter

Samochody tracą tam zawieszenia i koła. Mieszkańcy Pszowa pytają, kiedy wodzisławski powiat naprawi drogę ? Ulica Niedurnego w Pszowie to droga gruntowa, która jest podmywana po każdych intensywnych opadach deszczu. O problemie mówiliśmy już rok temu, od tego czasu nic się zmieniło.

Prowizoryczne naprawy Powiatowego Zarządu Dróg polegające na wyspaniu kamienia na niewiele się zdały, bo jest on wymywany wraz z błotem na posesje – żalą się naszemu reporterowi mieszkańcy:

Podwozia ulatują. Jak przyjdzie ulewa, trochę wysypią i koniec. (…) Jest taka sytuacja, że jeździ tu dużo rowerzystów, ludzie spacerują. Strach, że się komuś coś stanie. Szkody górnicze robią swoje. (…)

Tomasz Wójcik dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śląskim rozwiewa nadzieję mieszkańców na remont drogi. Jak mówi powiat nie ma
takich planów, bo na tej drodze jest zbyty małe natężenie ruchu:

Tomasz Wójcik: Faktycznie jest to droga gruntowa, wysypana kamieniem. Niestety ze względu na duże nachylenie terenu, przy większych opadach deszczu faktycznie dochodzi do pewnych wypłukań, co my staramy się zaraz w najbliższym dniu naprawiać, uzupełniać ubytki. Niestety na tę chwilę nie dysponujemy dokumentacją projektową na przebudowę drogi, nie mamy nawet w planach realizacji inwestycji na ul. Niedurnego, ze względu na to, że realizujemy sporo inwestycji na drogach o dużo większym natężeniu ruchu.

Zobacz, jak wygląda ulica Niedurnego w Pszowie

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj