Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rachunki ostro w górę. Czy przełoży się to na opłaty w żłobkach i innych instytucjach?

Facebook Twitter

Podwyżki cen gazu i energii w miejskich jednostkach nawet o 231 procent!. To pierwsze cząstkowe dane, jakie spływają do Urzędu Miasta w Rybniku.

fot. www.tauron-dystrybucja.pl

Wartości podwyżek i wstępne wyliczenia przedstawił w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera:

Piotr Kuczera: Miejski Dom Pomocy Społecznej w Rybniku zakup żywności 31% więcej. Gaz 231% w porównaniu do roku 2020. Koszt oświetlenia ulicznego z 6 milionów do 7,5 miliona. To jest 25% wzrostu. Żłobek miejski jeżeli chodzi o cenę gazu wzrost o 80% z 25 tysięcy do 45 tysięcy. Ogrzewanie generalnie 23 do 50 tysięcy to jest 117%. Prądu porównanie do roku 2020 wtedy zapłaciliśmy 57 tysięcy, za 2022 prognoza to jest 107 tysięcy, wzrost o 88%.

Czy wyższe rachunki za gaz, czy energię spowodują wzrost opłat za pobyt w Miejskim Domu Pomocy Społecznej, czy w żłobku?

Na razie nie

– mówi poranny gość Radia 90:

Piotr Kuczera: Przede wszystkim jesteśmy na początku roku 2022. Przyjęliśmy już w kalkulacjach budżetowych wyższe kwoty dotacyjne dla tych żłobków. Po pierwszym kwartale będziemy mieli pełną wiedzę, czy po prostu starczy tych pieniędzy. Być może ta wiedza będzie jeszcze pełniejsza w okolicach września. Bardzo bym nie chciał tutaj żadnych zmian, ale proszę zwrócić uwagę, że te podwyżki rzeczywiście są drastyczne. Mówimy o 80%, 100%, 150%. Tutaj rząd musi coś z tym faktem zrobić, bo to jest zjawisko masowe w samorządzie i to się przełoży na komfort życia mieszkańców.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą do zobaczenia tutaj:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj