Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Raciborska biblioteka nie zostawia czytelnika

Facebook Twitter

Biblioteka nadal jest zamknięta, ale jej pracownicy robią wszystko, żeby czytelnicy o nich nie zapomnieli!

fot. Sarah_Loetscher/ pixabay.com

Codziennie na fanpage’u biblioteki publikowane są zagadki, propozycje kreatywnych zajęć dla najmłodszych, filmiki z bajkami oraz zajęcia edukacyjne.

Pracownicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu przenieśli swoją działalność do internetu, a konkretnie na fanpage biblioteki. Codziennie, od poniedziałku do piątku, punktualnie o godz. 12.00 udostępniane są zagadki. Aktualnie czytelnicy mogą sprawdzić swoją znajomość kinematografii polskiej i światowej. W poniedziałki emitowane są filmiki promujące wartościową literaturę dla dzieci w różnym wieku, we wtorki zamieszczany jest tutorial dla pasjonatów rękodzieła a w czwartki młodsi czytelnicy mogą wysłuchać fragmentu czytanej przez bibliotekarkę bajki i wykonać prostą pracę plastyczną.

Filia nr 2 na Ostrogu  zaprasza żeby dołączyć do wirtualnego Klubu Malucha i Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu. Oprócz tego, filia proponuje „Popołudniowe Czytanki Natalii” i nagrania z legendami Raciborza.

Ciekawe propozycje przygotowała także EUREKA- Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, która na swoim fanpage’u  zamieszcza m.in. nagrania teatrzyku kamishibai, serię pt. „Coś z niczego – sposób na kwarantannę” oraz głośne czytanie wierszy Jana Brzechwy. Z kolei Biblioteka przy ul. Żorskiej proponuje znany pod nieco inną nazwą, teraz w wersji wirtualnej cykl spotkań „Zrobione w domu-pokazane w Internecie”  i poleca „Książkę dnia”.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy radości, spokoju i wielkiej nadziei odradzającego się życia oraz tak potrzebnego, szczególnie w tym trudnym czasie, zdrowia

– mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj