Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Raciborska biblioteka pamięta o czytelnikach, również tych najmłodszych

Facebook Twitter

Szkoły zamknięte a dziecko potrzebuje lektury? Przydałaby się jakaś bajka lub gra planszowa na długie jesienne wieczory? Raciborska biblioteka przypomina, że pomimo zamknięcia, nadal wszystkie oddziały i filie udostępniają swoje zbiory czytelnikom… także tym najmłodszym!

Jeśli Twoje dziecko nudzi się w domu w czasie pandemii albo po prostu potrzebujesz lektury szkolnej – zadzwoń do biblioteki! Pomimo dalszego zamknięcia, oddziały i filie raciborskiej biblioteki udostępniają zbiory na zewnątrz budynków, według schematu:

  • czytelnik zamawia zbiory przez katalog on-line, telefonicznie lub e-mailowo. Zamówienia telefoniczne są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia,
  • bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę a następnie przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, przekazuje paczkę czytelnikowi przed wejściem do biblioteki,
  • czytelnik, który odbiera przygotowane zamówienie, może również dokonać zwrotu wypożyczonych wcześniej zbiorów.

W tym tygodniu na czytelników czekają nowości, a wśród nich m.in. serie dla najmłodszych „Miś Pracuś”, „Dobra książeczka” czy „Staś”, wartościowe i pięknie ilustrowane książki o emocjach, a dla starszych „Tarapaty” i „Klątwa Lucyny” Marty Karwowskiej czy międzynarodowy bestseller „Kepler62”. Na półce z nowościami znajdą też coś dla siebie rodzice – absolutny niezbędnik na dzisiejsze czasy „Pomóż dziecku mniej myśleć” Christel Petitcollin.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj