Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Raciborska biblioteka wprowadza nowy katalog biblioteczny

Facebook Twitter

Po dwudniowym zamknięciu oddziałów i filii biblioteki oraz wdrożeniu systemu, od wczoraj (19.02.) czytelnicy mogą ponownie odwiedzać bibliotekę i odkrywać korzyści nowego katalogu.

mat. prasowe

Nowy katalog to nowe możliwości

Czytelnicy mogą wyszukiwać książki, filmy, gry według lokalizacji, dostępności, typu dokumentu, roku wydania, serii czy języka. Ponadto dzięki nowemu katalogowi można samodzielnie zapisać się do biblioteki, oceniać i recenzować przeczytane książki, obejrzane filmy itp. Można też utworzyć własną „półkę” na ulubione zbiory do przeczytania, obejrzenia, wysłuchania „na później”. Użytkownicy mogą także samodzielnie przedłużyć termin zwrotu oraz zamawiać i rezerwować zbiory.

Nowy katalog jest dostępny dla wszystkich

Osoby niepełnosprawne mogą korzystać z katalogu przy pomocy klawisza TAB na klawiaturze (oraz strzałek i spacji w przypadku menu). Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki. W górnym prawym roku znajdują się przyciski do powiększania i zmniejszania czcionki oraz opcja „Wybierz kontrast.” Ponadto, co ucieszy na pewno osoby korzystające z telefonów i tabletów, nowy katalog działa także na urządzeniach mobilnych.

Nowością jest także logowanie do konta bibliotecznego za pomocą zarejestrowanego w bibliotece adresu e-mail. Począwszy od wczoraj (19.02.), czytelnicy mogą samodzielnie migrować swoje konto lub zapisać się do biblioteki za pośrednictwem Internetu. Wszelkie wskazówki, instrukcje i wytyczne dotyczące logowania i korzystania z katalogu są dostępne na stronie internetowej biblioteki.

TUTAJ adres nowego katalogu bibliotecznego.

Dyrektor MiPBP w Raciborzu:

Małgorzata Szczygielska: Liczymy, że katalog przypadnie do gustu naszym czytelnikom i przyciągnie do biblioteki nowych użytkowników. Nasi pracownicy służą pomocą, szczególnie w kwestii logowania. W przypadku jakichkolwiek problemów prosimy kontaktować się pod nr tel. 515 276 612.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 marca 2021