Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Raciborska biblioteka wraca do stacjonarnych zajęć. Sprawdź zapowiedzi najbliższych spotkań

Facebook Twitter

Będzie można wziąć udział w Dyskusyjnym Klubie Książki dla młodzieży, Fantastycznym Klubie Książki oraz w klub Filii nr 8 (ul. Żorska 2) w ramach zajęć „Zrobione w domu - pokazane w bibliotece”.

Zajęcia nie mogły odbywać się przez blisko rok wszystko z powodu pandemii koronawirusa. W tym czasie wszystkie działania zostały przeniesione do internetu. Nic jednak nie zastąpi bezpośredniej rozmowy, dlatego biblioteka wraca do stacjonarnych zajęć, oczywiście w reżimie sanitarnym.

Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży: „Trzy wiedźmy”

  • 27.05.2021 g.15:30, Biblioteka, ul. Kasprowicza 12

Dobra książka i ciekawa dyskusja na leżakach. Tematem spotkania będzie książka „Trzy wiedźmy” Terriego Pratchetta.
Szósta część popularnego cyklu o Świecie Dysku. Król Verence, władca Lancre, został zamordowany i snuje się teraz jako duch po zamku. Czarownice ocaliły maleńkiego synka Verence’a i oddały go na wychowanie aktorom z wędrownej trupy. W Lancre objął władzę okrutny książę Felmet z jeszcze okrutniejszą małżonką. Poddani nie lubią nowego władcy. Duch Verence’a nieźle musi się nakombinować, aby zawrzeć wreszcie sojusz z wiedźmami. Wspólnie doprowadzą do powrotu prawowitej dynastii na tron.

Fantastyczny Klub Książki: „Czerwona gorączka”

  • 29.05.2021 g.16:00, Biblioteka, ul. Kasprowicza 12

Fantastyczna dyskusja w fantastycznym gronie miłośników książek. Lektura na maj: „Czerwona gorączka” Andrzeja Pilipiuka.
„Czerwona gorączka” to zbiór opowiadań, w których instrukcji pędzenia bimbru brak. Zawiera za to opowieści, w gruncie rzeczy, dość prawdopodobne i… …NIESAMOWITE – odkryjecie tajemnicę chińskiej szkatułki, odbędziecie lot nawiedzonym sterowcem oraz poznacie pasażerów widmowego pociągu krążącego po polskich torach.

„Zrobione w domu – pokazane w bibliotece”

  • 27.05.2021 g. 16.00, Filia nr 8, ul. Żorska 2

Spotkanie dla czytelniczek biblioteki, których pasją jest rękodzieło. Pasjonatki robótek ręcznych, wyszywania, dziergania, decoupage mają okazję spotkać się, pochwalić swoimi dziełami oraz podyskutować na temat ostatnio przeczytanych książek.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj