Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Raciborska biblioteka z darmowym dostępem do Legimi

Facebook Twitter

Raciborska biblioteka przygotowała dla swoich czytelników wyjątkowy świąteczno-noworoczny prezent. Dzięki pozyskanej dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup nowości wydawniczych w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” miłośnicy książek będą mogli jeszcze w tym roku skorzystać z darmowego dostępu do Legimi - największej platformy e-booków w Polsce.

fot. pixabay.com

Każdy czytelnik, który chciałby w wolnym świątecznym czasie sięgnąć po jedną z gorących nowości na platformie Legimi, może zgłosić się do dowolnego oddziału lub filii celem otrzymania specjalnego kodu. Kody te będą ważne tylko do 31 grudnia 2020. Od 4 stycznia biblioteka będzie wydawać nowe kody – ważne aż do 31 grudnia 2021. Również czytelnicy, którzy już teraz korzystają z dostępu do Legimi, będą musieli zgłosić się ponownie do biblioteki po 4 stycznia, celem wydania nowych kodów.

Usługa, dzięki uzyskanej dotacji, będzie darmowa dla czytelników raciborskiej biblioteki.

Godziny otwarcia oddziałów i filii biblioteki w okresie świąteczno-noworocznym sprawdzisz TUTAJ.

Celem Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2016-2020 jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych, jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. W grudniu 2020 roku Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu umożliwił w II naborze zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną, z czego bardzo cieszą się zwolennicy coraz popularniejszych ebooków.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022