Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kasdepke na Dzień Dziecka w Raciborzu

Facebook Twitter

Spotkanie z jednym z ulubionych dziecięcych autorów, a do tego prosto z Australii. To niespodzianka przygotowana przez pracowników raciborskiej biblioteki dla najmłodszych czytelników.

W Dzień Dziecka, czyli w najbliższy poniedziałek (1.06.), online będzie można spotkać się i porozmawiać z Grzegorzem Kasdepke. Pisarz utknął na czas pandemii właśnie w Australii. Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” uznała „Detektywa Pozytywkę” za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady. Spotkanie rozpocznie się o 11.00.  Na adres mailowy biblioteki już można wysyłać propozycje pytań do pisarza.

Niemal wszystkie z ponad jego kilkudziesięciu tytułów uzyskały status bestsellera (m. in. „Kacperiada…” czy „Horror, czyli skąd się biorą dzieci”). Kawaler Orderu Uśmiechu, Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Sympatię czytelników łączy z uznaniem krytyków, czego dowodem są najważniejsze nagrody, jakie zdobył za swoją twórczość dla najmłodszych. .

– czytamy na profilu raciborskiej biblioteki

Propozycje można przesłać na adres biblioteki: biblrac@poczta.onet.pl

Link do spotkania znajdziecie na stronie internetowej biblioteki i na fanpage.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj