Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Raciborska Giełda Talentów, talent show dla młodych, zdolnych

Facebook Twitter

Przed nami Raciborska Giełda Talentów. Na scenie zaprezentują się młodzi, utalentowani, w dwóch kategoriach artystycznych: grupa wokalno- instrumentalna oraz taneczna

Raciborska Giełda Talentów

Raciborska Giełda Talentów. Po raz 7 odbędzie się w Raciborskim Centrum Kultury, w sobotę (25.05) zaprezentują się młodzi- zdolni w dwóch kategoriach artystycznych: grupa wokalno- instrumentalna oraz taneczna. Posłuchajcie rozmowy Małgorzaty Kmieciak:

Paweł Kaptur: Sam zamysł raciborskiej giełdy talentów zrodził się w roku 2016. Wtedy też została zorganizowana pierwsza edycja tego wydarzenia. (…)

Przyjść może każdy- zachęca Paweł Kaptur, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta w Raciborzu. Wstęp jest wolny. Oprócz konkursu, także występy Pauliny Świerczek i Marty Linek z Appassionato, które zachwycają swoją grą na skrzypcach oraz EMI Franicy, uczestniczki programów muzycznych, takich jak: The Voice Kids VI oraz Szansa na Sukces Eurowizja Junior 2023. 7. Raciborska Giełda Talentów w sobotę (25.05) od 17.00.

A Młodzieżowa Rada Miasta to ważne gremium w Raciborzu, czym zajmuje się na co dzień?

Paweł Kaptur: Priorytetem Młodzieżowej Rady Miasta Racibórz jest przede wszystkim działanie na rzecz młodzieży raciborskiej.

Radio 90: Bo jakie to są sprawy?

Paweł Kaptur: Na przykład mieliśmy prośbę, aby postarać się załatwić oświetlenie pumptrucku przy ulicy Żorskiej przy Szkole Podstawowej numer 18.

Radio 90: Konkretna sprawa. Udało się?

Paweł Kaptur: Na razie sprawa jest w toku. Kierowaliśmy początkowo wniosek do pana prezydenta, jakoś to umarło śmiercią naturalną. Jednakże w związku z organizowanym naborem do budżetu obywatelskiego złożyliśmy taki wniosek. Mam nadzieję, że przejdzie on całą drogę weryfikacji i już we wrześniu tego roku będziemy mogli głosować.

Młodzieżowa Rada Miasta już spotkała się z nowymi władzami miasta. Liczymy na poważną współpracę – mówi Radiu 90 Paweł Kaptur.

Raciborska Giełda Talentów – wystąpią:

Kategoria wokalno-instrumentalna:
– Dominika Samkova,
– Wiktoria Dziuba,
– Anna Sroka,
– Renata Bedrunka,
– Emilie Grüner,
– Miriam Elbin,

Kategoria taneczna:
– Antonina Bencal,
– Lena Chomicka,
– Jessica Wollny,
– Zofia Dik,
– Lidia Wilczyńska,
– Alan Miczajka.

Zwycięzców finału tegorocznej edycji Raciborskiej Giełdy Talentów wyłoni jury w składzie: Maria Krzemień, Andrzej Biskup i Jarosław Mrozek.

Dodatkowo wydarzenie uatrakcyjni występ Pauliny Świerczek i Marty Linek z Appassionato, które zachwycą swoją grą na skrzypcach oraz EMI Franicy, uczestniczki programów muzycznych, takich jak: The Voice Kids VI oraz Szansa na Sukces Eurowizja Junior 2023.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do kibicowania młodym artystom. Wstęp wolny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj