Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Raciborska Giełda Talentów. Wygrały tancerki z zespołu „Skaza” [FOTO]

Facebook Twitter

'Cudownie jest patrzeć, że młodym ludziom chce się coś więcej niż siedzieć przed komputerem'- powiedziała Radiu 90 Beata Tadla przewodnicząca jury IV Raciborskiej Giełdy Talentów. W sobotę (27.04.) na scenie Raciborskiego Centrum Kultury młodzi ludzie śpiewali, grali i tańczyli.

Jak mówi Patrycja Rzotki, organizatorka giełdy, pomysł na takie pokazy pojawił się 4 lata temu, podczas obrad Młodzieżowej Rady Miasta:

To była po prostu zwykła sesja i tak myśleliśmy co zrobić tutaj w Raciborzu, no i w pewnym momencie tak sobie pomyślałam: Zróbmy jakieś talent show. I się okazało, że wyszło. Jesteśmy dumni, że mamy w Raciborzu taką młodzież, jest to dla nas ważne, że możemy ją wypromować, że mają się przed kim pokazać,  że możemy im pokazać, że maja przed kim występować. 

Na scenie Raciborskiego Centrum Kultury zaprezentowały się zespoły, wokalistki i wokaliści, tancerki i tancerze. Dostałam od nich mnóstwo energii- mówiła Beata Tadla, dziennikarka, prezenterka:

Ja bardzo lubię przyglądać się wszystkiemu co robią przeróżne pokolenia, tak samo wspieram młodych ludzi, mam zresztą swoich studentów. Nie jest tylko tak, że ja daję coś studentom, ale przede wszystkim ja od nich dużo dostaję. Ja dzisiaj dostałam bardzo dużo emocji i to jest dla mnie fantastyczne. I tak jak młodych ludzi, lubię wspierać seniorów. Wierzę w przenikanie się pokoleń (…) myślę, że my powinniśmy wszyscy razem działać i wtedy lepiej się żyje w społeczeństwach.

I miejsce: duet tancerek Miriam Polednik oraz Klaudia Rycka
II miejsce: duet wokalny: Oliwia Kostka oraz Tymoteusz Pawłowski
III miejsce: zespól „The Goods” w składzie: Fedor Brekhov, Tymoteusz Mucha, Patryk Pawłoski oraz Michał Sobczak

Nagrody specjalne: Natalia Tul i Alan Miczajka.

Posłuchaj jak wystepy oceniała publiczność:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj