Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Raciborska w Bełsznicy i Gorzycach oficjalnie otwarta

Facebook Twitter

Zakończona została pierwsza z tegorocznych dużych powiatowych inwestycji drogowych, polegająca na modernizacji kolejnego odcinka ul. Raciborskiej w Gorzycach i Bełsznicy. Dziś na nowo wyremontowanej drodze odbyło się spotkanie z przedstawicielami wykonawcy oraz władzami gminy Gorzyce.

Jak zapowiada starosta Leszek Bizoń, powiat przy wsparciu finansowym gminy stara się o dofinansowanie modernizacji kolejnego odcinka ul. Raciborskiej z Funduszu Dróg Samorządowych. Przebudowa kolejnego odcinka ul. Raciborskiej – o ile dojdzie do skutku – ze względu na zakres i koszt planowana jest w cyklu dwuletnim (2021-2022). Modernizacja ma objąć prawie dwukilometrowy fragment od miejsca zakończenia tegorocznego etapu inwestycji w Bełsznicy aż do skrzyżowania z ul. Sportową w Rogowie. W ramach zadania przewidziano obok kompleksowej przebudowy drogi również budowę i przebudowę chodników, wykonanie nowej kanalizacji deszczowej, renowację i przebudowę murów oporowych, przebudowę sieci elektroenergetyczne oraz wykonanie zatoki autobusowej. Szacowany koszt to 13,5 mln zł.

Tegoroczna inwestycja była znacznie tańsza. Jej koszt wyniósł ostatecznie ponad 5,5 mln zł. Dzięki temu całkowicie zmodernizowany został kolejny prawie półtorakilometrowy odcinek równej jak stół jezdni wraz z infrastrukturą techniczną, chodnikami oraz ścieżką rowerową. Inwestycja w połowie została sfinansowana dzięki dotacji z Państwowego Funduszu Celowego – Funduszu Dróg Samorządowych. Drugą połowę sfinansowały wspólnie samorządy Powiatu Wodzisławskiego oraz Gminy Gorzyce.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj