Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Raciborski aquapark wymaga remontu. Ruszają prace

Facebook Twitter

Już na początku stycznia ruszą prace, które pochłoną ponad milion złotych. Naprawy wymagają urządzenia uzdatniania wody.

O tym, że nie działają one poprawnie, wiadomo było już od 2018 roku

– podkreśla prezydent Raciborza, Dariusz Polowy i przypomina, że budowa H2Ostróg pochłonęła 30 500 000 złotych. Pomimo ogromnej sumy, jaką wydano, obiekt co jakiś czas boryka się z nawracającymi problemami z utrzymaniem odpowiednich parametrów jakości wody:

Występowały liczne przekroczenia, po których konieczne było podjęcie działań naprawczych, wyłączanie poszczególnych niecek z użytkowania do czasu poprawy tych parametrów. Wiązało się to oczywiście z wymianą wody, wymianą chemii, dodatkowymi zabiegami. To wszystko były koszty. Taką dosyć sławną bakterią, która zaistniała dwukrotnie w naszym obiekcie była bakteria zwana legionellą. W grudniu (2018r.) obiekt musiał być zamknięty na dwa tygodnie. Na pewno nie pomagało to w budowaniu zaufania użytkowników, pewnie to skutkowało tym, że mniej osób było chętnych, żeby na ten obiekt uczęszczać.

To, że system uzdatniania wody w H2Ostróg nie funkcjonuje prawidłowo potwierdziła ekspertyza właśnie z maja 2018 roku. Poprzednie władze Raciborza nie zdecydowały się jednak na naprawę. Pierwsze remonty były wykonywane dopiero w 2019 roku. Co zostanie zrobione teraz?

Zakres proponowanych prac to jest modernizacja stacji uzdatniania wody, modernizacja układu odprowadzenia popłuczyn, modernizacja central wentylacji basenowych, modernizacja układu sterowania do węzła cieplnego, modernizacja systemów dla stacji uzdatniania wody central wentylacji basenowych i węzła cieplnego. Dzięki tej modernizacji osiągniemy bezpieczeństwo bakterologiczne oparte o automatyzację procesów uzdatniania wody, prezentację parametrów wody online. Ktoś kto przyjdzie na basen, będzie widział bezpośredni wynik z czujników. Oba te działania przywrócą zaufanie klientów.

W trakcie remontu basen będzie zamknięty przez 6 tygodni, wykorzystując też czas obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Naprawa ma zakończyć się w marcu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj