Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Raciborskie wodociągi chwalą się nowoczesnym systemem w oczyszczalni

Facebook Twitter

Nowy system sterowania i kontrolowania procesami technologicznymi wdrożono w oczyszczalni ścieków w Raciborzu. Pomoże uniknąć takich awarii jak ta sprzed trzech lat, w kwietniu 2018 roku przez kilka dni w Raciborzu i okolicach unosił się nieprzyjemny zapach. Do kanalizacji ścieków trafiła gnojowica z hodowli zwierząt.

Wodociągi Raciborskie/ mat.prasowe

Do użycia oddano nowy system sterowania i kontroli procesów technologicznych oczyszczalni ścieków.

Będzie to miało pozytywny wpływ m.in. w obszarach bezpieczeństwa funkcjonowania obiektu, szybkości reakcji oraz rozwoju oczyszczalni. Należy dodać, że do czasu wdrożenia nowego systemu oczyszczalnia ścieków pracowała na innym, niż produkcja wody systemie. Oznaczało to, że dyspozytornia główna, znajdująca się na terenie siedziby Spółki, nie miała bezpośredniego wglądu w procesy technologiczne zachodzące w oczyszczalni ścieków. Miała go tylko dyspozytornia oczyszczalni.

– słyszymy w Raciborskich Wodociągach. Obecnie i produkcja wody, i oczyszczanie ścieków, pracują już w ramach jednego, zintegrowanego systemu. System opiera się na najnowocześniejszych dostępnych technologiach i pozwoli na dalszą automatyzację procesów.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 325 tys. zł netto.

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2021