Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Będą mieszkania dla funkcjonariuszy Zakładu Karnego

Facebook Twitter

"Nowe mieszkania mają zachęcić do pracy w Służbie Więziennej" - mówi Michał Woś wiceminister sprawiedliwości, zapowiadając budowę osiedla dla funkcjonariuszy w Raciborzu. Po zapowiedzi budowy nowego pawilonu dla skazanych, na terenie Zakładu Karnego w Raciborzu powstanie kolejna inwestycja.

michał woś

Tym razem dedykowana ona będzie dla funkcjonariuszy Służby Więziennej. Będą to cztery bloki, w których znajdą się 64 mieszkania.

Michał Woś: Nowe osiedle dla służby więziennej. Ale to jest ważne, bo to będzie 64 mieszkania, 64 rodziny tak naprawdę, które wyjdą z rynku, nie będą stały w kolejce po mieszkania jak inni mieszkańcy. Więc można powiedzieć, że to jest osiedle z dużym pożytkiem dla mieszkańców Raciborza. Właśnie to ma być kolejna zachęta do tego, żeby do służby więziennej wstępować. Jest to bardzo dobre miejsce też pełnienia służby, dobre miejsce pracy i wiele przywilejów się z tym wiąże. A niewątpliwie te przywileje wynikają z tego, że ta praca po prostu nie jest łatwa. Jest to jedna z najcięższych służb mundurowych, które mamy i stąd te dodatkowe zachęty.

– mówił Michał Woś wiceminister sprawiedliwości. Budowa 64 mieszkań ma kosztować około 50 mln złotych. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w 2025 roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj