Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz chce zrobić porządek z reklamami

Facebook Twitter

Racibórz chce zrobić porządek z reklamami, jakie pojawiają się w ścisłym centrum miasta.

Na ostatniej sesji radni przyjęli uchwałę intencyjną w sprawie utworzenia na starówce Parku Krajobrazowego.

To pierwszy krok, by centralny punkt na raciborskiej mapie zmienił swoje oblicze

– zapowiada zastępca prezydenta Raciborza, Michał Fita:

Pamiętam taki bardzo przykry baner, który wisiał na jednym z głównych budynków w centrum miasta w zasadzie na wejściu na rynek miejski. Wisiał ogromny baner – tania odzież. To rzuca obraz na całe miasto. Coś odbiera temu miastu. Otrzymałem e-mail od znajomej firmy, która zajmuje się szeroko pojmowaną wizualizacją miast i to pod kątem systemów identyfikacji wizualnej, firma, która niedawno robiła taki system dla jednego z miast w naszym regionie. Jeden z właścicieli tej firmy przekazał mi wiadomość, że byli odwiedzić Racibórz i koniecznie potrzebujemy uchwały porządkującej śródmieście.

Po Nowym Roku ruszą konsultacje społeczne:

Chcemy to skonsultować z przedsiębiorcami, którzy funkcjonują w centrum miasta, ale również z szerokim gronem mieszkańców. Oczywiście, myślę, że powstanie zespół, który tą tematyką będzie się zajmował. Serdecznie zapraszałem radnych miejskich do udziału w tych pracach. Myślę, że pod nadzorem konserwatora zabytków, wypracujemy całość.

Zasady dotyczące umieszczania banerów reklamowych i szyldów mają póki co dotyczyć ścisłego centrum miasta, ulic: Piwnej, Zborowej, Wojska Polskiego do Placu Wolności.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj