Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Coś dla fanów „Władcy Pierścieni”. Biblioteka ogłasza konkurs wiedzy o trylogii

Facebook Twitter

Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć… W 2022 roku świętujemy 130. rocznicę urodzin Johna Ronalda Reuela Tolkiena, profesora z Oksfordu, który przeszedł do historii literatury jako autor powszechnie uwielbianych powieści fantasy.

fot.pixbay.com

Raciborska biblioteka zaprasza wszystkich miłośników Śródziemia do udziału w konkursie wiedzy o trylogii „Władca Pierścieni”. Dodatkową okazją do świętowania będzie przypadający 23 kwietnia Światowy Dzień Książki. Spędzić ten dzień czytając „Władcę Pierścieni” w przygotowaniu do konkursu – oto pomysł na celebrację tego święta dla wszystkich czytelników. Pytania konkursowe pochodzić będą z trzech tomów serii „Władca Pierścieni” J.R.R. Tolkiena w tłumaczeniu Marii Skibniewskiej: „Drużyna Pierścienia”, „Dwie wieże” i „Powrót króla”.

Konkurs będzie miał formę pisemną. Zgłoszenia przyjmowane są w każdej filii i oddziale biblioteki do 22 kwietnia 2022. Konkurs odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 16.00 w Bibliotece przy  ul. Kasprowicza 12 w Raciborzu.

Sprawdź szczegóły:

fot. biblrac.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj