Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz doda skrzydeł? Zobaczcie mural na bramie przy Różanej [FOTO]

Facebook Twitter

Skrzydła jak na zdjęciu Taylor Swift. Na bramie w Raciborzu przy ulicy Różanej pojawiły się kolorowe skrzydła, przy których mieszkańcy i turyści będą mogli zrobić sobie pamiątkowe, anielskie zdjęcie. Jak tłumaczą urzędnicy, inspiracją była wystawa Michała Batkiewicza pod tytułem „Anioły”, jaka stoi na skwerze księdza Pieczki, ale Racibórz w ten sposób wpisuje się także w międzynarodową akcję zainaugurowaną przez artystkę Kelsey Montague, której kariera nabrała tempa po tym, jak Taylor Swift opublikowała w sieci swoje zdjęcie na tle muralu z wielkimi skrzydłami.

fot. www.raciborz.pl

Wkrótce potem dołączyli do niej kolejni celebryci oraz zwykli ludzie, a zdjęcia oznaczano hashtagiem #WhatLiftsYou. Obecnie takie skrzydła można znaleźć właściwie w każdym zakątku świata.

Dlaczego więc nie mielibyśmy ich mieć w Raciborzu?

– pytają w Raciborzu. Pierwsze raciborskie skrzydła wykonała na zlecenie magistratu Martyna Baranowska, pochodząca z Raciborza artystka, zajmująca się sztuką użytkową, malarstwem artystycznym, sztuką tatuażu i fotografią, współautorka fresków w kościołach gminy Pietrowice Wielkie, magister sztuki. W projekcie aktywnie wspierał ją Adam Feliniak.

W planach Miasta Racibórz znajdują się kolejne instalacje plastyczne ze skrzydłami.

Pomysłodawcą raciborskiej akcji był Artur Wierzbicki, który zgłosił swój pomysł Wiceprezydentowi Dawidowi Wacławczykowi. Koordynacją projektu zajęli się pracownicy Wydziału Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj