Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Internetowa konferencja prezydenta miasta [WIDEO]

Facebook Twitter

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy spotkał się z dziennikarzami. W dobie epidemii była to kolejna konferencja organizowana przez samorządowców z regionu, która odbyła się online.

Włodarz miasta przedstawił informacje po ostatniej sesji rady miasta. Przypomniał o działaniach magistratu związanych z epidemią, programie pomocowym, jakie miasto wprowadziło dla przedsiębiorców, czy laptopach pozyskanych dla raciborskich uczniów. Padło też pytanie o to, czy w mieście będą dezynfekowane ulice?

Na dzień dzisiejszy nie przewidujemy czegoś takiego, Racibórz nie jest jakimś szczególnym ogniskiem choroby czy wirusa. Wszystko będzie następowało zgodnie z rozwojem sytuacji. Póki co sugestie płynące od władz sanitarnych nie mówią o działaniach związanych z dezynfekcją ulic. My ze swojej strony taką dezynfekcję przeprowadzamy, ale klatki schodowe, przystanki autobusy, które jeżdżą, czy też miejsca, w których petenci wchodzą do budynku, czy kontaktują się z urzędnikami, a także sam urząd.

A jak z ilością środków dezynfekujących i zabezpieczających w raciborskim magistracie? Czy nie brakuje ich?

Wychodźmy z założenia, żeby nie robić zbędnych zapasów. Na bieżąco uzupełniamy, przewidujemy mniej więcej, żeby mieć zapas 7-10 dniowy płynów dezynfekcyjnych Chodzi też o to, że robimy duże zamówienie i przez to ktoś inny nie dostanie czegoś na bieżącą działalność. Lepiej zamawiać to co tydzień i uzupełniać swój magazyn. Póki co na razie się nam to sprawdza. Niezależnie od tego przekazujemy też takie środki ochrony centrum zarządzania kryzysowego, które dalej kieruje je między innymi do placówek ochrony zdrowia, gabinetów stomatologicznych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021