Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Jechał z fałszywym prawem jazdy

Facebook Twitter

Jechał z fałszywym prawem jazdy, złapali go policjanci w Raciborzu. 30-latek, który kierował BMW, został zatrzymany do zwykłej kontroli drogowej.

fot. raciborz.policja.gov.pl

Do zatrzymania osobowego BMW doszło na ulicy Władysława Reymonta. Mundurowi z drogówki chcieli sprawdzić legalność pojazdu i dokumentów. 30-letni kierowca okazał angielskie prawo jazdy, którego wygląd od razu wzbudził wątpliwości co do jego autentyczności.

Na początku rozmowy kierowca szedł, w zaparte twierdząc, że prawo jazdy jest prawdziwe i legalnie je zdał w Wielkiej Brytanii. Jednakże po krótkiej chwili, gdy dociekliwość stróży prawa, była większa, a znajomość przepisów ruchu drogowego kierowcy znikoma przyznał się, że jest to fałszywy dokument zakupiony w Internecie.

Ponadto okazało się, że pojazd nie posiada aktualnego ubezpieczenia. W związku z tym pojazd trafił na parking strzeżony, natomiast nieodpowiedzialny 30-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego za swoje naganne zachowanie będzie się tłumaczył przed sądem. Za posługiwanie się fałszywym prawem jazdy kierowcy grozi nawet 5 lat pobytu w więzieniu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021