Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Kafejka językowa dla obcokrajowców

Facebook Twitter

Kafejka językowa czyli comiesięczne spotkania konwersacji w języku polskim w raciborskiej bibliotece. To kolejny projekt placówki skierowany do mniejszości i grup zagrożonych wykluczeniem. Od wtorku (14.03.) ruszają warsztaty dla obcokrajowców, chcących poprawić swoją znajomość języka polskiego.

fot. biblrac.pl

Kafejka językowa to przestrzeń do nauki w nieformalnej atmosferze z dala od sali lekcyjnej. Przy aromacie kawy i herbaty spotkają się osoby, które chcą nie tylko podszkolić swoją znajomość języka, ale również poznać się bliżej z nowymi sąsiadami i sąsiadkami.

Spotkanie w bibliotece przy Kasprowicza o godzinie 16:00

Biblioteka jest dla wszystkich. Taka idea przyświeca działalności Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu, która od lat realizuje projekty skierowane do mniejszości i grup zagrożonych wykluczeniem. Od marca biblioteka rozszerza swoją ofertę dla obcokrajowców, chcących poprawić znajomość języka polskiego. We wtorek 14 marca rusza kafejka językowa, comiesięczne spotkania konwersacji w języku polskim.

Kafejka językowa to przestrzeń do nauki języka polskiego w zrelaksowanej, nieformalnej atmosferze z dala od sali lekcyjnej. Przy aromacie kawy i herbaty spotkają się osoby, które chcą nie tylko podszkolić swoją znajomość języka, ale również poznać się bliżej z nowymi sąsiadami i sąsiadkami.

МОВНА КАВ’ЯРН – це місце, де можна вивчати польську мову в невимушеній неформальній атмосфері поза аудиторією. Аромат кави та чаю зустріне людей, які хочуть не тільки покращити свої мовні знання, а й ближче пізнати своїх нових сусідів. Ми поділимося своїми знаннями, посмішкою, книгами та часом, проведеним разом.

Language cafe is an inviting space to learn Polish in relaxed and comfortable atmosphere away from the classroom. We will work on our language skills over cup of coffee or tea, but more importantly we can meet our new neighbours.

14 березень/marca/March, 16.00
Бібліотека/Biblioteka/Library ul. Kasprowicza 12

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2023