Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Racibórz: Konkurs dla potteromaniaków

Facebook Twitter

20 lat Harry’ego Pottera w Polsce. Raciborska biblioteka ogłasza więc wielki konkurs wiedzy ze wszystkich siedmiu tomów najpopularniejszego cyklu powieściowego na świecie!

Pierwsza książka z cyklu o młodym czarodzieju trafiła w ręce czytelników w 1997 roku. Polskie tłumaczenie ukazało się dopiero trzy lata później, w 2000 roku. Od tego czasu, na całym świecie sprzedano już ponad pół miliarda egzemplarzy książek, a wydawnictwo Bloomsbury policzyło, że – statystycznie rzecz ujmując – jeden na piętnastu mieszkańców naszej planety posiada książkę o Harrym Potterze.

Chcąc przypomnieć najważniejsze wydarzenia ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, raciborska biblioteka ogłasza wielki konkurs wiedzy z siedmiu tomów cyklu „Harry Potter” J.K. Rowling: „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, „Harry Potter i Komnata Tajemnic”, „Harry Potter i więzień Azkabanu”, „Harry Potter i Czara Ognia”, „Harry Potter i Zakon Feniksa”, „Harry Potter i Książę Półkrwi” oraz „Harry Potter i Insygnia Śmierci”. Kto jeszcze nie przeczytał któregoś z tomów, będzie miał okazję nadrobić zaległości, szczególnie w trakcie nadchodzących świąt i ferii zimowych.
Dodajmy, że konkurs odbędzie się 24 marca 2020 r. o godz. 16.00 w bibliotece przy ul. Jana Kasprowicza 12. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 marca. Szczegółowy regulamin i formularze zgłoszenia dostępne TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj