Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Konsultacje społeczne w pracach nad strategią na półmetku

Facebook Twitter

Lepsza oferta kulturalno – rozrywkowa, budowa kładki pieszo-rowerowej między rynkiem a zamkiem, poprawa zagospodarowania zieleni w centrum, możliwości rekreacyjnego wykorzystania zbiornika, czy usystematyzowanie i rozbudowa ścieżek rowerowych.  Konsultacje społeczne w pracach nad strategią dla Raciborza są na półmetku.

W magistracie podsumowują spotkania z mieszkańcami i szykują na najbliższy tydzień spotkania branżowe. Pierwsze już w poniedziałek (12.04.) na temat „Społeczeństwo i życie miasta”. W trakcie kolejnych będzie też mowa o ekologii, transporcie, gospodarce, biznesie i nauce.

Druga połowa roku poświęcona zostanie konsultacjom z sąsiednimi gminami, subregionem oraz urzędami państwowymi. Strategia rozwoju miasta to dokument, który ma wyznaczyć kierunki na najbliższe 10 lat.

Kontynuacją procesu konsultacyjnego w ramach trwających prac nad strategią będą zaplanowane na 12, 14 i 19 kwietnia spotkania branżowe. Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy się zgłosić wysyłając maila na jestemstrategiem@um.raciborz.pl

Warsztaty branżowe

  • Społeczeństwo i życie miasta – 12 kwietnia
  •  Przestrzeń, ekologia, transport, mieszkania – 14 kwietnia
  • Gospodarka, biznes, nauka – 19 kwietnia

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2021