Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz ma nowe logo

Facebook Twitter

Radni zagłosowali za przyjęciem projektu znaku autorstwa raciborzanina, Zbigniewa Górala, z wykształcenia grafika komputerowego. Stare logo "z listkiem" odeszło już do lamusa.

Mówi Dariusz Polowy, prezydent Raciborza:

Są takie momenty, gdy czasami trzeba zmienić kolorystykę, czy też wprowadzić jakąś zmianę, która jakoś miałaby odnosić się do danego eventu. W tym momencie, jeżeli chodzi o herb takich zabiegów nie wolno robić. Logo, które zostało zaakceptowane przez radnych to jest nawiązanie do naszego herbu. Było wiele przeprowadzonych konsultacji ze specjalistami. Herb nasz, jak to zostało podkreślone, jest bardzo uniwersalny, jest czytelny i ponadczasowy. Nowe logo to odświeżony herb, przedstawiający na białym polu połowę orła i połowę koła.

Przygotowano też dwie wersje alternatywne:

W postaci litery „R” nawiązującej do pierwszej litery nazwy miasta, a także fali, która jest odniesieniem do naszej rzeki, czyli Odry. Będzie to bardziej wszechstronne do motywów powtarzalnych, jako tło. (…) Logo stanowi istotny element w kolejnych działaniach promocyjnych miasta. Umożliwi szersze wyjście z elementami, które dotychczas były wstrzymywane ze względu na to, że takiego logo nie mieliśmy.

Zobaczcie przykłady wykorzystania nowego logo Raciborza:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021