Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Maszkety od Koła Gospodyń Wiejskich z Pogrzebienia i smaki Grzegorza Wawocznego

Facebook Twitter

W najbliższą sobotę (18.09) raciborska biblioteka zaprasza na kulinarną podróż po dawnej ziemi raciborskiej. O godzinie 16.00 odbędzie się wykład Grzegorza Wawocznego „Z rytmem przyrody. Jak żywili się nasi przodkowie na ziemi raciborskiej”. O to by nikt nie wyszedł z pustym brzuchem, zadba Koło Gospodyń Wiejskich z Pogrzebienia.

Grzegorz Wawoczny

Jest autorem książki Kuchnia raciborska. Podróże kulinarne po dawnej i obecnej ziemi raciborskiej. Bogate opracowanie tematu kulinarnej raciborszczyzny zawiera m.in. rozdziały o słodkich imperiach, śmiertelnych przyprawach i mocnych trunkach.

Koło Gospodyń Wiejskich z Pogrzebienia

Już od ponad 60 lat kontynuuje i kultywuje lokalne tradycje. W raciborskiej bibliotece członkinie Koła poczęstują wszystkich swoimi specjałami. Na stolach zagości tradycyjny chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem, swojski salceson, a na deser szarlotka.

Spotkanie w bibliotece odbywa się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Hasłem tegorocznej edycji są Smaki Dziedzictwa. Głównym celem Europejskich Dni Dziedzictwa jest edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj