Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Modernizacja mieszkań komunalnych 2021. Jakie prace zaplanowano? [FOTO]

Facebook Twitter

Kilkadziesiąt mieszkań komunalnych w Raciborzu czeka w tym roku modernizacja. To prawie 50 lokali w kamienicach przy ulicach Fabrycznej, Mysłowickiej i Marii Skłodowskiej-Curie. Wciąż są takie mieszkania, które nie posiadają łazienek! Wszędzie wymienione zostanie ogrzewanie.

for.https://www.raciborz.pl

Jakie prace zaplanowano? Wymienia Dariusz Polowy, prezydent Raciborza:

Docieplenie ścian zewnętrznych budynku i poprawa warunków izolacyjnych, zmiana kolorystyki, roboty remontowe dotyczące dachu, zmiana stolarki okiennej, drzwiowej, remont instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i wykonanie łazienek, bo wiele z tych mieszkań ich nie posiada. Oczywiście też zmiana systemu grzewczego, w tym momencie jest to podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, oprócz tego remont klatki schodowej i korytarzy.

Zmodernizowane zostaną w tym roku również mieszkania zlokalizowane przy ulicy Hulczyńskiej. Tu ogrzewanie węglowe zamienione zostanie na ogrzewanie gazowe. Na te inwestycje w budżecie zabezpieczono 5 i pół miliona złotych. Dodatkowy milion ze swoich środków na wymianę systemów grzewczych w 40 lokalach przekaże Miejski Zarząd Budynków:

Planowana jest także wymiana źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych przy ulicy Włoskiej, to budynki, które powstały po powodzi w 97 roku. Ogrzewanie w tych lokalach jest elektryczne, grzejnikowe, niestety rachunki dla mieszkańców są bardzo duże, a wydajność tego ogrzewania nie zawsze jest najlepsza. Stąd też ci, którzy po sąsiedzku mają wymienione na instalacje gazowe, zdecydowanie sobie to chwalą i tutaj mieszkańcy zabiegają o to, żeby przeprowadzić taką wymianę. Niezależnie od tej wymiany przy ulicy Włoskiej, podwyższamy o 200 tysięcy kwotę z budżetu miasta na 10 lokali, które nie posiadają własnej łazienki i zostaną w takowe wyposażone.

Zakończenie wszystkich inwestycji związanych z modernizacją mieszkań komunalnych planowane jest jeszcze w tym roku. O wydatkach zdecydują jednak radni.

Sesja budżetowa rozpocznie się dziś (27.01.) o 15.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2021