Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Nowy samochód dla osób niepełnosprawnych

Facebook Twitter

Przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Raciborzu miała miejsce prezentacja i przekazanie do użytku nowego samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych. To już drugi samochód zakupiony przy współudziale Powiatu Raciborskiego dla Środowiskowej Świetlicy Samopomocy „Nadzieja” w Raciborzu Caritas Diecezji Opolskiej.

mat. prasowe

Wcześniejszy, udało się sprezentować również podopiecznym raciborskiego Caritasu w ubiegłym roku. Zakup auta był możliwy dzięki udziałowi Powiatu Raciborskiego w Programie Wyrównywania Różnic Między Regionami III (PFRON).

W prezentacji i przekazaniu samochód marki Renault (rok prod. 2020), o wartości ponad 100 tysięcy złotych uczestniczyli przedstawiciele Caritasu i Powiatu Raciborskiego. Symbolicznie kluczyki dyrektorowi Rejonu Racibórz Diecezji Opolskiej ks. Zbigniewowi Cieśli przekazał starosta raciborski Grzegorz Swoboda. Zakup był możliwy dzięki uczestnictwu powiatu w Programie Wyrównywania Różnic Między Regionami III Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). W przeprowadzonym przez powiat naborze o udzielenie dofinansowania wpłynął wniosek Caritas Diecezji Opolskiej na rzecz Środowiskowej Świetlicy Samopomocy „Nadzieja” w Raciborzu, który po otrzymaniu pozytywnej opinii powiatu został zgłoszony do udziału w Programie. Efektem tych działań stał się zakup samochodu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj