Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Pijany kierowca zatrzymany przez świadka

Facebook Twitter

Pijany kierowca po kolizji zatrzymany w Raciborzu. Miał ponad trzy promile, już dostał mandat w wysokości 2600 złotych, zatrzymano mu także prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w sobotę (15.01.) w Raciborzu na ulicy Ludwika Waryńskiego około godziny 11.30. Wtedy to kierujący bmw nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w skodę, po czym oddalił się z miejsca kolizji. Nieodpowiedzialny kierowca został ujęty przez świadka na ulicy Opawskiej.

Zgłaszający od ujętego szofera wyczuł silną woń alkoholu, a o swoich przypuszczeniach powiadomili dyżurnego raciborskiej policji. Dyżurny niezwłocznie na miejsce wysłał mundurowych, którzy zatrzymali 39-letniego mieszkańca Raciborza i zabezpieczyli pojazd, którym się poruszał.

Stróże prawa potwierdzili przypuszczenie zgłaszającego, gdyż kierowca bmw w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. Za złamanie przepisów mundurowi nałożyli na sprawcę, zgodnie z nowym taryfikatorem, mandat w wysokości 2 600 złotych, który zapłacił, na miejscu ponadto zostało mu zatrzymane prawo jazdy. O dalszym losie pijanego kierowcy zadecyduje sąd, grozi mu nawet 2 lata pobytu w więzieniu.

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022