Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Po weekendzie do szpitala wracają poradnie [FOTO]

Facebook Twitter

Od poniedziałku 1 czerwca do szpitala w Raciborzu wracają przyszpitalne poradnie specjalistyczne. Dokładnie 11 poradni, w których pomoc znajdą pacjenci. Kończone są ostatnie prace, aby móc przyjąć chorych.

Przypomnijmy, poradnie przestały przyjmować pacjentów 13 marca, wówczas rozpoczęło się przekształcenie szpitala w jednoimienny zakaźny.

Pracy było sporo, bo trzeba było m.in. odseparować część pomieszczeń szpitala

– wyjaśnia Ryszard Rudnik, dyrektor placówki przy ulicy Gamowskiej.

Takie były zalecenia Państwowej Inspekcji Sanitarnej, również było to konsultowane ze strażą pożarną. Jest tutaj kwestia bezpieczeństwa pacjentów, którzy będą przebywali na terenie poradni. Zmienia się sposób poruszania i wchodzenia. Stąd te sprawy wszystkie są uzgodnione. Mamy zgodę NFZ. Wejście jest tam, gdzie było wejście do chemioterapii. Ten ciąg komutacyjny będzie oznaczony. Przy wejściu będzie bramka termowizyjna, która będzie eliminować osoby, które mają podwyższoną temperaturę.

Już przy wejściu do poradni będzie personel, który będzie wykonywał wstępny wywiad i ma kierować ruchem pacjentów. Pacjenci mają być rejestrowani na konkretne godziny, aby nie tworzyć tłoku. Wszystkie zapisane osoby, czy te, którym wizyty przepadły będą informowane telefonicznie. Jak dodaje dyrektor:

Część kadry pochodzi ze szpitala, inni pracownicy to osoby, które już wcześniej współpracowały z poradniami.

Mówimy tutaj o lekarzach okulistach, którzy prowadzili programy lekowe w ramach poradni okulistycznej, przerywali, czy zawiesili działalność. Dzisiaj wrócili do nas. Docieraliśmy do wszystkich możliwych lekarzy i na dzisiaj mamy tę kadrę na tyle skompletowaną, że jesteśmy w stanie normalnie udzielać porad w takim zakresie, jakim były udzielane wcześniej.

Docelowo na terenie raciborskiej lecznicy ma działać 18 poradni specjalistycznych. Te otwierane od poniedziałku poradnie to:

– Chirurgii ogólnej
– Chirurgii dziecięcej
– Urologiczna
– Otolaryngologiczna
– Chirurgii szczękowej
– Dermatologiczna
– Onkologiczna
– Diabetologiczna
– Ginekologiczna
– Okulistyczna
– Ortopedyczna

Zobacz też: Racibórz: Szpital nadal pozostanie jednoimienną placówką

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj