Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Policja apeluje do właścicieli rowerów

Facebook Twitter

Zadbaj o swój sprzęt i nie kuś złodzieja. Raciborscy policjanci apelują do właścicieli rowerów, aby odpowiednio zabezpieczali swoje ukochane dwa kółka. Tym bardziej, że coraz częściej jest to drogi sprzęt, nowoczesny, dobrze wyposażony, co zwraca uwagę złodziei.

Każdego roku policja odnotowuje kradzieże jednośladów. Jak wynika z rozmów z pokrzywdzonymi:

W wielu przypadkach kradzieżom tym można było zapobiec.

Wystarczy przestrzegać trzech bardzo prostych zasad:

  • zostawiać rower w widocznym miejscu – rower pozostawiony w miejscu widocznym dla wielu osób nie będzie „łatwym łupem” dla złodzieja, ponadto w przypadku kradzieży prawdopodobieństwo, że ktoś zapamięta sprawcę jest znacznie większe.
  • pamiętać o stosowaniu zabezpieczeń– należy stosować tzw. zapięcia do rowerów, bez względu na czas na jaki pozostawiany jest rower. Nawet najprostsze zabezpieczenie to dodatkowy czas jaki musi poświęcić złodziej. Zwiększa to jednak prawdopodobieństwo zauważenia go przez inne osoby.
  • zapisać numery ramy – każdy rower posiada swój numer fabryczny ramy. W przypadku kradzieży roweru, numer ten wprowadzany jest do systemu informacyjnego. W razie odnalezienia lub kontroli takiego jednośladu w dowolnym miejscu na terenie kraju – możliwe jest natychmiastowe ustalenie jego właściciela.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022