Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Racibórz: Pościg za 39-letnim motocyklistą

Facebook Twitter

Pościg raciborskiej drogówki za motocyklistą z Czech. Nawet 5 lat więzienia grozi 39-latkowi, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli na ul. Władysława Reymonta w Raciborzu. Mundurowi ruszyli za nim w pościg, który swój finał miał na ulicy Starowiejskiej.

Zdarzenie rozpoczęło się wczoraj (26.10.) około godziny 11.15 na ul. Władysława Reymonta w Raciborzu. Wtedy to policjanci z drogówki postanowili skontrolować kierującego motocyklem, który na widok oznakowanego policyjnego radiowozu zawrócił i zaczął uciekać, nie zatrzymując się do kontroli drogowej pomimo dawanych znaków do zatrzymania się przez umundurowany patrol.

Radiowóz ruszył w pościg. Motocykl jechał z dużą prędkością i próbował zgubić ścigający go ulicami Raciborza policyjny samochód. Kierowca łamał wiele przepisów drogowych i stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Do pościgu skierowano kolejne radiowozy. Ostatecznie ucieczka zakończyła się w Raciborzu na ul. Starowiejskiej. Mężczyzna został zatrzymany i przebadany alkomatem- był trzeźwy. Jak się okazało nieodpowiedzialny motocyklista to 39-letni obywatel Czech. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jego skrajnie ryzykowne i nieodpowiedzialne poczynania zostaną teraz ocenione przez sąd.

Grozi mu do 5 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2020