Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Program wsparcia przedsiębiorczości

Facebook Twitter

Program wsparcia dla przedsiębiorczości powstaje w Raciborzu. Pracują nad nim w tamtejszym magistracie. Szefem zespołu, który zajmuje się opracowaniem strategii jest Luc Palmen, doświadczony ekspert w tej dziedzinie, który na swoim koncie ma już podobne programy dla takich miast jak Bielsko-Biała, Czeladź czy Gliwice.

W ramach prac analizie zostaną poddane najważniejsze wskaźniki gospodarcze, potencjał, tereny inwestycyjne, kadry czy też sam sektor przedsiębiorców. Zostaną przeprowadzone badania ankietowe wśród różnych grup m.in. firm i instytucji otoczenia biznesu, studentów, samorządowców. Odbędą się także warsztaty projektowo-wdrożeniowe i konsultacje społeczne z mieszkańcami, organizacjami pozarządowymi, przedstawicielami władz miasta, osobami zaangażowanymi we wspieranie rozwoju, działaniom tym będzie towarzyszyć kampania informacyjno-promocyjna

-zapowiada Dariusz Polowy, prezydent Raciborza.

W ramach poprzedniego programu w mieście utworzono inkubator przedsiębiorczości, lokale na start, wyodrębniono tereny inwestycyjne i wystawiono je na sprzedaż. Nowa strategia wsparcia przedsiębiorczości ma obowiązywać do 2027 roku, a jej założenia powinniśmy poznać do połowy grudnia tego roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 maja 2021