Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: przedszkolaki wróciły do wyremontowanej placówki

Facebook Twitter

To był prawdziwy mikołajkowy prezent. Dzieci z raciborskiego przedszkola nr 15, mogły wrócić do wyremontowanych pomieszczeń. Zmodernizowane zostały 4 sale dydaktyczne oraz 4 łazienki, które są przy oddziałach.

Fot. raciborz.pl

Pomieszczenia zostały odświeżone, jest w nich dużo jaśniej. Sale zostały wyposażone w klimatyzacje, nowe meble i dywany. Na dachu przedszkola zostały zamontowane solary zabezpieczające ciepłą wodę w placówce. Koszt prac to blisko 380 tysięcy złotych (377 313,51 zł), pokryty został z miejskiego budżetu.

Już wcześniej Przedszkole nr 15 im. Jana Brzechwy otrzymało siłownię na wolnym powietrzu, pod której urządzeniami zastosowano bezpieczną nawierzchnię.

Dariusz Polowy: Inwestycję udało się przeprowadzić bardzo sprawnie, w lekko ponad 3 miesiące. Efekt przerósł oczekiwania. Pięknie się złożyło, że placówkę po remoncie mogliśmy otworzyć na Mikołajki, a więc dzieci nie dość, że mają dziś imprezę, to mogą się cieszyć z zupełnie nowych pomieszczeń. Realizujemy bardzo dużo projektów w raciborskich przedszkolach, doposażamy placówki, a na dzieci czekają dodatkowe zajęcia, co jest nie do przecenienia w zmieniającym się świecie

– powiedział prezydent Dariusz Polowy.

Dariusz Polowy: Remont był bardzo potrzebny. Poprawił się komfort naszej pracy, są nowe meble, wyremontowane łazienki. Remont przyczynił się do tego, że dzieci będą szczęśliwsze. Chcę podziękować dyrekcji SP 15, która nas gościła w trakcie remontu naszego przedszkola. Podziękowania także dla rodziców, którzy zaangażowali się w pracach porządkowych po remoncie. Wielkie ukłony dla nich

– powiedziała dyrektor P 15, Daniela Bizoń.

Łącznie w Przedszkolu nr 15 przebywa setka dzieci.

Więcej zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2022