Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Przedszkolaki zakładają ogródki warzywne

Facebook Twitter

Przedszkolaki z Raciborza zakładają ogródki warzywne. Arboretum Bramy Morawskiej, Raciborskie Centrum Recyklingu R3 Racibórz i Urząd Miasta ogłosiły konkurs „Z pamiętnika małego ogrodnika”. Uczestnicy mają za zadanie stworzyć dziennik ilustrujący powstawanie warzywnika.

Można użyć skrzyń betonowych, które zapewnia magistrat. Placówki otrzymają też kompost i ziemię. Raciborskie przedszkola mogą zgłaszać się 7 kwietnia. Między 8 a 26 maja odbędą się warsztaty zakładania warzywników przeprowadzone przez pracowników Arboretum Bramy Morawskiej, podczas których uczestnicy zostaną zaopatrzeni w niewielką ilość nasion. Do końca wakacji dzieci wspólnie z opiekunami powinny dbać o warzywniki. Termin oddania dziennika to koniec sierpnia.

Uroczyste podsumowanie w Święto Dyni 22 września w Ogródku Jordanowskim

Zgłoszenia do udziału w konkursie uczestnicy mogą dokonać do 07 kwietnia 2023 r. do godziny 13:30 (w godzinach pracy Urzędu Miasta/Arboretum Bramy Morawskiej).

Między 17.04.2023-21.04.2023 placówki biorące udział w konkursie otrzymają od Raciborskiego Centrum Recyklingu R3 kompost i ziemię (po wcześniejszej informacji telefonicznej od R3), dlatego też skrzynia powinna stanąć zmontowana w docelowym miejscu do 17.04.2023. W tym samym czasie będzie można zapisywać się do Arboretum Bramy Morawskiej na warsztaty zakładania ogrodów warzywnych.

Od 08.05.2023-26.05.2023 odbędą się warsztaty zakładania warzywników przeprowadzone przez pracowników Arboretum Bramy Morawskiej (podczas których uczestnicy zostaną zaopatrzeni w niewielką ilość nasion).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj