Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Racibórz: Przekazano plac budowy na bulwarach Odry

Facebook Twitter

Wczoraj (30.07) oddano plac budowy pod nową inwestycję w Raciborzu. Już kilka lat temu zagospodarowano prawy brzeg Odry w centrum miasta. Teraz przyszła kolej na inwestycję na lewym brzegu rzeki. Teren w ciągu najbliższych miesięcy znacznie zmieni oblicze.

www.raciborz.pl

Powstaną ścieżki rekreacyjne, ucieszą one spacerowiczów i rowerzystów

– mówi Radiu 90 Lucyna Siwek, rzecznik prasowa Urzędu Miasta w Raciborzu.

Dzisiaj nie zagospodarowane. Nie można cieszyć się przebywaniem w tym miejscu. Poza wydeptanymi ścieżkami przez mieszkańców, nie znajduje się tam nic, co mogłoby przyciągnąć uwagę. Chcemy to zmienić. Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 85%. Jesteśmy po przetargu, zgłosiło się 17 oferentów. Bardzo duże zainteresowanie tym przetargiem. Ruszamy, do jesieni przyszłego roku zadanie zostanie wykonane, mam nadzieję, że to miejsce po przebudowie będzie służyć mieszkańcom.

www.raciborz.pl

Zakres prac jest szeroki. Wokół starego dębu zbudowane zostaną schody terenowe z ławkami pełniące funkcję widowni dla przystani na prawym brzegu Odry:

Będzie ścieżka rowerowa, ciąg pieszy rowerowy, zachowane drzewo, wokół którego wybudowane zostaną schody, które będą z drugiej strony widownią. Będzie można z tego miejsca oglądać to, co się dzieje po drugiej stronie Odry na przystani. Będzie można również schować się w cieniu drzewa na ławkach, będzie oświetlenie, także miejsce będzie dostępne również wieczorami.  Stojaki rowerowe, kosze na śmieci, wszystko, by móc przyjemnie spędzić tam czas.

Inwestycja ma toczyć się przez rok, do września 2021 roku. 85% zadania wartego niespełna 2 miliony złotych pokryją środki zewnętrzne.

www.raciborz.pl

Podoba Wam się taki pomysł zagospodarowania terenu?

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ
.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj