Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Przy ulicy Bielskiej powstanie nowy żłobek. Znajdzie się w nim miejsce dla 100 dzieci

Facebook Twitter

W Raciborzu powstanie nowy żłobek. Znajdzie się w nim miejsce dla 100 dzieci. Powstanie on w dzielnicy Ostróg przy ulicy Bielskiej w sąsiedztwie istniejącego przedszkola nr 24.

fot.StockSnap/pixabay

3 mln 300 tysięcy złotych na ten cel udało się pozyskać z programu maluch plus. To najwyższa dotacja w województwie śląskim. Aktualnie w Raciborzu na miejsce w żłobku czeka 81 dzieci. Nowa placówka rozwiąże problem braku miejsc.

Po podaniu tej informacji, że powstanie nowy żłobek, że jest dofinansowanie na to, rozdzwoniły się telefony rodziców do pani dyrektor aktualnie funkcjonującego żłobka, że chcą już zapisywać dzieci do nowego żłobka od 1 stycznia 2022 roku, a oprócz tego były też kontakty osób, które chciały podjąć pracę w tym żłobku. Widać, że zainteresowanie jest duże i rzeczywiście jest to odpowiedz na realne potrzeby i to czego mieszkańcy oczekują

-mówi Dariusz Polowy, prezydent Raciborza.

Budynek żłobka będzie obiektem parterowym o powierzchni 740 m2. Każdy z czterech oddziałów będzie miał swój taras. Żłobek ma zostać wybudowany w przyszłym roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj