Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Racibórz: Rondo zamiast niebezpiecznego skrzyżowania

Facebook Twitter

Rondo zamiast niebezpiecznego skrzyżowania w Raciborzu. W poniedziałek 28 października rozpoczną się prace na tym jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w grodzie nad Odrą, chodzi o skrzyżowanie przy Mechaniku.

To bardzo dobra wiadomość dla kierowców, choć będą oni musieli się liczyć z utrudnieniami. W myśl powiedzenia, aby było lepiej, musi być gorzej.

Skrzyżowanie u zbiegu dróg wojewódzkich wiodących z jednej strony do Rybnika a drugiej do Rud jest niebezpieczne. Sygnalizacja świetlna nie potrafi poradzić sobie z ogromnym ruchem, tym bardziej że to droga wiodąca do Zamku Piastowskiego, aquaparku i Technikum Mechanicznego.

Lekarstwem ma być budowa ronda turbinowego w tym miejscu, wyremontowana ma zostać także droga wojewódzka w kierunku Rybnika do Rzuchowa. Główne prace rozpoczną się wiosną przyszłego roku i wtedy należy spodziewać się ruchu wahadłowego.

Jak na razie kierowców czekają roboty polegające na przebudowie infrastruktury technicznej, jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach możliwe będą utrudnienia polegające na zwężeniu jezdni.

Łączny koszt przebudowy wyniesie ponad 103 mln zł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2020