Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz? Rybnik? Nasze miasta też walczą o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Facebook Twitter

Rybnik, a może Racibórz? 53 miasta rywalizują o miano Rowerowej Stolicy Polski. Przez cały czerwiec można kręcić kilometry dla wybranego miejsca na mapie Polski.

Trzeba pobrać aplikację „Aktywne Miasta” z właściwego dla siebie sklepu. Dla systemu Android będzie to sklep Google Play, a dla systemu IOS sklep App Store. Aplikacja jest bezpłatna. Wystarczy ją ściągnąć, zainstalować i uruchomić.

W formularzu podajemy podstawowe dane, zaznaczamy dla jakiego miasta będziemy kręcić kilometry i włączamy się do zabawy. Jeżeli chcemy dodatkowo rywalizować w mniejszych grupach np. w szkołach, klasach, zakładach pracy, wystarczy wyszukać te istniejące i się do nich zapisać lub zaproponować własną i zachęcić swoich znajomych, współpracowników lub rodzinę do wspólnej rywalizacji.

Ostatnim, ale najważniejszym krokiem, jest „wyjechanie” przez cały czerwiec na rowerze jak najwięcej kilometrów. Kilometry dla siebie i dla naszego miasta można kręcić w każdym miejscu na świecie. Nie trzeba tego robić w Rybniku. Każda rowerowa aktywność się zapisze niezależnie od tego gdzie będziecie.

– mówi Łukasz Karbowiński, rybnicki Oficer Rowerowy.

Akcja trwa do końca czerwca, a stawką jest Tytuł i Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do wygrania są też nagrody dla uczestników, którzy wykręcą największą liczbę kilometrów. W 2020 i w 2019 Rowerową Stolicą Polski była Nowa Sól.

3 czerwca dziś Światowy Dzień Roweru

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj