Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Sesja budżetowa została przerwana. Obrady zostaną wznowione w środę (3.02.)

Facebook Twitter

Głosowanie nad budżetem Raciborza na 2021 rok dopiero za tydzień (3.02.). Wczorajsza (28.01.) sesja została przerwana z powodu problemów technicznych związanych z transmisją online. Obrady zostaną wznowione w środę, 3 lutego o godzinie 16.00.

Obrady rozpoczną się od dyskusji nad projektem budżetu. W tym właśnie momencie sesja została przerwana. A debata toczy się nad proponowanymi wydatkami miasta.

Jak wiecie z naszych wiadomości prezydent Raciborza, Dariusz Polowy przedstawił projekty kilku dużych inwestycji, w tym budowy żłobka, lodowiska, boiska ze sztuczną nawierzchnią i modernizacji mieszkań komunalnych.

Z kolei propozycje zmian przedstawili radni z klubów Razem dla Raciborza oraz Klubu Radnych Niezależnych Michała Fity. Na ich liście są zadania w zakresie remontów dróg, modernizacji lokali komunalnych czy oświaty. Jest też wynajem lodowiska sezonowego zamiast budowy obiektu, wykreślono też renowację boiska przy ul. Srebrnej. Radni z tych dwóch klubów mają większość w Radzie Miasta, mogą więc przegłosować proponowane przez siebie zmiany w budżecie Raciborza na 2021 rok.

Jaki ostatecznie będzie kształt wydatków i dochodów miasta przekonamy się 3 lutego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj