Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: SMOG nie tylko z kominów

Facebook Twitter

Akcja ,,SMOG" w Raciborzu. Drogówka prowadzi działania, których celem jest eliminowane z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery.

Fot. raciborz.slaska.policja.gov.pl

Prowadzone działania będą miały również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości spalin.

Od porannych godzin na terenie całego kraju policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pod kryptonimem „Smog”. W działaniach uczestniczą także policjanci z raciborskiej drogówki. Stróże prawa za pomocą dymomierzy i analizatorów spalin będą sprawdzali, czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności.

Będą również reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022